دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم"فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما برای عملیات کربلای چهار سرمایه گذاری کرده بودیم و آن را به عنوان یک عملیات اصلی انجام دادیم اما با توجه به اجرای زودهنگام عملیات کربلای پنج، دشمن کربلای چهار را یک عملیات فریب توصیف کرد.

n83153281 72749703

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار سرلشگر «قاسم سلیمانی» در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» که با عنوان بررسی عملیات کربلای 4 با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، در گفت و گوی تلفنی افزود: بعد از موفقیت عملیات کربلای 5 دشمن تصور کرد، کربلای 4 عملیات فرعی ما بوده است.
وی تصریح کرد: فقط عملیات کربلای 4 نبود که به موفقیت نرسید، عملیات رمضان و والفجر مقدماتی هم بودند که کارهای بسیاری برای آنها انجام داده بودیم، اما به نتیجه نرسیدند.
وی توضیح داد: آقای رضایی دستور عملیات داد اما این یک تصمیم شخصی نبود؛ ما در همه عملیات‌ها درصدی از لو رفتگی را داشتیم، مثلا در یکی از عملیات‌ها وقتی غواص‌های وارد آب شدند همان زمان دشمن نورافکن روی آب انداخت.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که با منطق لو رفتن نمی‌توان مانع یک عملیاتی شد که چندین ماه برای آن تدبیر شده است، اظهارداشت: عملیات های خرمشهر و بیت المقدس نیز لو رفته بودند، دشمن می دانست بعد از عملیات فتح المبین ما قصد انجام عملیاتی جدید را داریم، در شب عملیات فتح المبین شبی تا پای عملیات رفتیم و برگشتیم زیرا دشمن در جبهه شوش قبل از حمله به ما حمله کرد.
سرلشگر سلمیانی تصریح کرد: اگر می خواستیم بر مبنای لو رفتن عملیات تصمیم گیری کنیم هیچ عملیاتی قابل اجرا نبود، بسیاری از تصمیم در آن زمان در چارچوب ابهام، ترس و نگرانی گرفته می شد.
وی افزود: فرماندهان عراقی زمانی که در عملیات کربلای پنج غافلگیر شدند در تحلیل هایی که ارائه می دادند، می گفتند که ایران کربلای چهار را برای فریب اجرا کرد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که برخی بحث‌هایی که اخیرا درباره جنگ منتشر شد دل خانواده شهدا را به درد آورد، اظهارداشت: آقای محسن رضایی حق بزرگی به گردن همه مردم ایران و همه ما دارد و طراح عملیات‌های مهمی بودند که اغلب آنها موفق بود.
وی تصریح کرد: ما در جنگ یک فرمانده داشتیم و آن هم امام عزیز بود، نباید در یک موضوعی که بیان می‌شود فردی که رمز موفقیت ما در هشت سال دفاع بوده مورد شماتت قرار بگیرد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: من همه جهاد ها را دیدم، هیچ جهادی به پاکی جهاد ما نیست؛ ما حرف های بسیاری برای دفاع از هشت سال دفاع مقدس با رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی داریم؛ دفاع مقدس به اندازه کافی منطق دارد.
سردار سلیمانی ادامه داد: برخی دوستان ما مانند شهید حسن باقری نقش ارزنده‌ای در دفاع مقدس داشتند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه