دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم"سمینار روانشناسی بایدها و نبایدهای تربیت فرزندم دربرازجان برگزار شد

گزارش:مهین قاسمی

به گزارش سخن مردم"شنبه دهم آذر ماه سمینار بایدها و نبایدهای تربیت فرزند با حضور نیکنام رئیس شورای شهر برازجان، سیده خدیجه حسینی عضو شورای شهر و دیگر خانواده ها در سالن امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

در ابتدای مراسم محبوبه صداقت مدیر مؤسسه فرهنگی فرا اندیشان آتیه جنوب ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و خانواده ها و پیگیری خانم حسینی عضو شورای شهر در برگزاری این سمینار آموزش در کودکی را مانند نوشته بر سپگی عنوان کرد که هر چه کودکان در ابتدای زندگی آموزش ببینند در تربیت آنان مؤثر خواهد بود.

در ادامه مراسم ژاله بحرینی مطلق مشاور و مدرس دانشگاه در ابتدا مطالبی در ارتباط با زیرساختهای تربیت فرزندان عنوان کرد. ایشان کانون خانواده را اولین محیط و بستری مناسب برای رشد و شکوفایی فرزندان بیان کرد و افزود: رفتارها و عملکرد فرزندان انعکاس رفتار والدین می باشد و آنان بیشترین تأثیر را بر رفتار فرزندان دارند.

وی ابعاد انسان ها را دو بعد روانی و جسمانی ذکر کرد و به سالم بودن تر دو بعد و مراقبت از روح و روان در جهت تربیت فرزندان تأکید نمود.

90

استاد بحرینی مطلق برای فضاهای خصوصی فرزندان و حرمت به حریم انان تأکید کرد و گفت: در ارتباط با تربیت فرزندان آموزش صحیح در اولویت است.

ایشان همچنین رفع اختلافات خانوادگی را مهمترین مسأله در روند رشد فرزندان مؤثر دانست.

وی برای ایجاد بستری مناسب برای رشد و تعالی فرزندان تأکید نمود. در پایان ایشان در رابطه با کارگاههای آموزشی سخنانی را بیان کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه