شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"یادوراه ۴۲ شهید فرهنگی شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش سخن مردم"مراسم یادواره ۴۲ شهید والامقام فرهنگی شهرستان دشتستان با حضور با شکوه مردم، مسئولین و خانواده‌های شهداء در کانون امام خمینی (ره) شهر برازجان برگزار شد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج و تقارن آن با هفته وحدت، همگان را به ایجاد وحدت و انسجام در جامعه دعوت و از تفرقه و نزاع نهی کرد.

حجت الاسلام حسین دشتی گفت: در جایگاه شهید و شهادت همین بس که در معارف دینی بلندترین جایگاه قابل تصور را، خداوند به شهداء داده است.

وی با بیان اینکه ما از شهداء، درس‌های بسیاری آموختیم گفت: شهدا کسانی بودند که با پی بردن به عظمت حق تعالی در مسیر دفاع از آب و خاک و اعتقادات خود به شهادت رسیدند و برگزاری این یادواره‌های شهداء فرصت مناسبی برای معرفی سلحشوری رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

دشتی خاطرنشان کرد: ما باید بشارت‌ها و پیام‌هایی که شهدا فریاد می‌زدند را، به گوش جهانیان برسانیم، وظیفه ما پیام رسانی خون شهداء است و این حقیقت باید در جامعه انسانی تحقق پیدا کند.

وی تصریح کرد: آرامش، آسایش و امنیت کشور و هر آنچه امروز داریم، از برکت خون شهدا گرانقدر این مرز و بوم و صبوری و بزرگواری خانواده‌های آنان است و زنده نگاه داشتن نام و تجلیل از این شهداء گرانقدر و تقدیر از خانواده‌های آنان کمترین اقدامی است که می‌شود در پاسخ به جانفشانی‌ها و رشادت‌های آنان انجام داد.

امام جمعه موقت بوشهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری بزرگترین نسخه در این اوضاع و احوال را، برگزاری یادواره‌های شهداء دانستند و بر همین اساس ما نیز باید در جهت هرچه باشکوه برگزار کردن این یادواره‌ها اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر ایجاد جبهه‌ای واحد و انقلابی و مقابله با جبهه ضد فرهنگی و استکباری افزود: جوانان و نوجوانان ما از همان دوران کودکی باید با شهید و شهادت الفت پیدا کنند و این حقیقت باید برای همیشه زنده بماند.

IMG 4845IMG 4829

IMG 4798

به گزارش سخن مردم:در دومین روز از هفته مبارک بسیج، چهارشنبه ۳۰آبان ماه یادواره ۴۲ شهید فرهنگی شهرستان دشتستان با حضور خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران، بسیجیان، ائمه محترم جمعه و جماعت، مسئولین ادارات و نهاد‌های شهرستان و فرهنگیان در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

IMG 4855IMG 4901

این یادواره با همکاری سپاه جوادالائمه شهرستان،کانون بسیج فرهنگیان وآموزش وپرورش شهرستان دشتستان وبا سخنرانی حجت الا سلام دشتی امام جمعه موقت استان بوشهر برگزار شد.

در این مراسم از خانواده معزز شهدا با اهدا لوح و تندیس قدر دانی به عمل آمد.

IMG 4820

IMG 4873

IMG 4822IMG 4843IMG 4838IMG 4917IMG 4884IMG 4921IMG 4931IMG 4954IMG 4984IMG 4990IMG 4993

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه