دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم " در نشست خبری مدیرکل اوقاف استان بوشهر مطرح شد : برنامه‌های گرامیداشت دهه وقف در استان بوشهر آغاز می‌شود.

acaf5fc2 7e8f 4b09 bf18 29afa3d1d6df

به گزارش سخن مردم " به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، نشست خبری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد

حجت الاسلام اسماعیل پور، غبارروبی قبور شهدا را یکی دیگر از برنامه‌هایدهه وقف عنوان کرد و افزود: در این دهه از یاوران وقف شامل اصحاب رسانه، واقفان و خادمان بقاع متبرک قدردانی خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نشست‌های هم اندیشی با دانشگاهیان برگزار خواهیم کرد و همزمان با ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی، با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: جمعه این هفته ۱۸ آبان ماه نیز مسولان این اداره کل در برنامه‌ای با عنوان «شوق تکریم» از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در مصلای جمعه بوشهر حضور می‌یابند و پاسخگوی پرسش‌های مردم در زمینه وقف خواهند بود.

حجت الاسلام اسماعیل پور به این نکته نیز اشاره کرد که در ابتدای سال تحصیلی جدید، به دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز نوشت افزاراهدا شد..

رسانه ها منافع فرهنگ وقف را گسترش و نشر دهند

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیل پور در این نشست به تشریح فرهنگ غنی و کارساز وقف در جامعه پرداخت و اظهار کرد: رسانه ها منافع فرهنگ وقف را گسترش و نشر دهند و در تمامی حوزه ها باید وقف مشارکتی را نهادینه و احکام وقف را بیان کنیم.

وقف؛ حق الناس عمومی

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه وقف حق الناس عمومی است، افزود: درآمد حاصل از وقف باید صرف فقرا و خدمت رسانی به نیازمندان شود.

سازمان اوقاف و امورخیریه متولی صیانت و حمایت از وقف

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه متولی صیانت و حمایت از وقف است، ادامه داد: خیلی از برنامه های دینی و فرهنگی تشکل های مردمی و مذهبی با مشکل مالی مواجه هستند و می توانند این موانع را با درآمد از محل وقف مشارکتی مرتفع کنند.

سهمیه ۶ هزار نفری طرح تربیت حفظ قرآن کریم اوقاف بوشهر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از اعلام سهمیه ۶ هزار نفری طرح تربیت حفظ قرآن کریم خبرداد و گفت: ۱ هزار و ۲۰۰ نفر نیز سهم طرح تربیت حفظ قرآن کریم اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بوشهر می باشد که می بایست اسامی حفاظ در سامانه قرآنی سازمان ثبت گردد.

افتتاح فاز اول مجتمع دارالقرآن امام جعفر (ع) کوی شهید عاشوری

حجت الاسلام اسماعیل پور از افتتاح فاز اول مجتمع دارالقرآن امام جعفر (ع) کوی شهید عاشوری تا پایان سال خبرداد و عنوان کرد: با وجود اینکه این استان استعدادهای درخشان قرآنی مطرح و به نام در عرصه ملی و بین المللی دارا است اما در مجموعه موقوفات اوقاف بوشهر با کمبود موقوفات قرآنی و درآمد موقوفات قرآنی مواجه هستیم.

ثبت ۲ وقف جدید قرآنی در شهرهای جم و دیر

وی با اشاره به اینکه امسال ۲ وقف جدید قرآنی در شهرستان های جم و دیر به ثبت رسیده است، اعلام کرد: دو نفر از قاریان بوشهری در رشته های قرائت ۱۰ جزء و ۲۰ جزء چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در شهر اراک درخشیدند و مقام برتر را کسب کردند.

۲۵آبان؛ دومین دوره روخوانی و روانخوانی ویژه مربیان طرح حفظ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اعلام اینکه دومین دوره روخوانی و روانخوانی ویژه مربیان طرح حفظ ۲۵ آبان برگزار خواهد شد، گفت: ۱۸۰ نفر مربیان قرآنی آقا و خانم در دوره طرح تربیت مربی حفظ شرکت کردند و برای سایر شرکت کنندگان گواهی پایان دوره صادر شده است.

۲۰۲رقبه کشاورزی در استان بوشهر

حجت الاسلام اسماعیل پور در پایان با اشاره به اینکه ۱۵۵ رقبه کشاورزی ۲ هزار و ۵۷ هکتاری فاقد درآمد در سامانه اوقاف استان بوشهر ثبت شده است، اظهار کرد: ۲۰۲ رقبه کشاورزی ۱ هزار و ۱۵۳ هکتاری در سامانه اوقاف بوشهر ثبت است که اکثرا درآمدزا هستند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه