یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم"رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر گفت: ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شهربوشهر و حضرت قاسم (ع) در شهربرازجان تکمیل شد و قبل اربعین رونمایی می‌شوند.

1397073010151713415709474

عبدالرضا مطاف با اشاره به ساخت 5 ضریح خیمه‌‌گاه  با مشارکت مردم ولایت‌مدار استان بوشهر اظهار داشت: مشارکت بالای مردم استان بوشهر در بازسازی عتبات عالیات در چند سال اخیر یکی از افتخارات بزرگ برای مردم ولایتمدار استان بوشهراست که از پنج ضریح، ساخت سه ضریح قمر بنی‌هاشم (ع) امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) با مشارکت مردم این استان تکمیل‌شده است.
وی از پایان ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و ضریح حضرت قاسم (ع) در شهرهای بوشهر و برازجان خبرداد و بیان کرد: این دو ضریح در حال بارگیری است و به‌زودی از آن رونمایی می‌شود که پس از  عبور از شهرهای مختلف و بدرقه مردم به‌سوی کربلا برای نصب منتقل  می‌شود.
مطاف با اشاره به مشارکت مردم در ساخت  این دو ضریح تأکید کرد: تمام هزینه‌های ساخت این ضریح‌ها از نذورات و هدایا مردمی است و هیچ‌گونه کمکی دولتی هزینه نشده است.
وی  بیان کرد: ساخت ضریح‌ها 10 مرحله می‌گذراند که پس از طراحی،نجاری، قلم‌زنی مس، نقره و طلاکاری باافتخار دو هدیه معنوی مردم استان بوشهر به جایگاه والای شهید حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم هدیه می‌شود.
رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر به پیاده‌روی عظیم حسینی اشاره و خاطر نشان کرد: امسال 54 موکب اربعین حسینی از طرف استان بوشهر سازماندهی‌شده‌اند که از نقطه صفر مرزی جنوبی استان بوشهر شهرستان عسلویه تا مرز شلمچه مستقرشده‌اند.
مطاف  افزود: در این محدوده 19 موکب دایر شده و پذیرای زائران استان جنوبی کشور  از جمله بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و بخشی از استان‌های سیستان و بلوچستان است.
 وی بیان کرد: تعداد پنج موکب در مرز شلمچه تا یک هفته بعد از اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند.
مطاف بابیان این‌که موکب‌هایی که در خاک ایران و عراق مستقر شده تصریح کرد: در شهر نجف یک موکب، مسیر نجف به کربلا 10 موکب و در شهر کربلا معلی 18 موکب مستقر شده و آمادگی پذیرایی از زائران امام حسین (ع) هستند.تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه