یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

سخن مردم"میز خدمت (طرح تکریم ارباب رجوع)توسط مسئولین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

 IMG 14181

گزارش:ابوالفضل قاسمی"

به گزارش سخن مردم"میز خدمت (طرح تکریم ارباب رجوع)توسط مسئولین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان با حضور خانم دکترماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان با استقبال خوب مردم در مصلی نماز جمعه برازجان برگزار شد ومسئولین بهداشت پاسخگوی سوالات بودند.

درادامه خانم دکتر خویش دوست سخنران قبل از خطبه بود.

IMG 13901

وی درابتدا گفت ازامام جمعه محترم برازجان تشکر می کنم که این وقت گرانبها را دراختیار من گذاشتند.

خانم خویش دوست درخصوص بیماریهایی که دراثر کم تحرکی پیش می آید گفت:امروزه متاسفانه بیماری های زیادی مثل فشارخون،دیابت،چربی خون ،سکته و....وجوددارد که علت همه ی اینها کم تحرکی است وزندگی ماشینی ،وحاضر نیستیم پیاده روی داشته باشیم اگر درزندگی رورانه خودمان یک الگوی زندگی سالم داشته باشیم می توانیم از بسیاری از بیماریها جلوگیری کنیم .تمام مراکز بهداشتی آزمایش ها را رایگان انجام می دهند وشما می توانید با مراجعه به این مراکز از بیماریهای خودمطلع شوید ودرمان نمائید مخصوصا سالمندان که دراولویت هستند.

IMG 14011

وی در ادامه افزود: اگر ما یک الگوی زندگی سالم داشته باشیم کمتر به این بیماری ها دچار می شویم ،در گذشته خیلی بیماری ها کم بود و علت آن این بود که افراد تحرک داشتند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان درادامه بیان نمود: امروز بهانه ای شد تا در خدمت شما باشم ودرخصوص روز جهانی غذا مطالبی را بیان نمایم،روز جهانی غذا با شعار ""تلاش برای دستیابی به گرسنگی صفر"" نامگذاری شده است وما می‌توانیم رفتارمان را تغییر دهیم تا در دنیا گرسنه ای وجود نداشته باشد ورفتار ما در خصوص مصرف غذاهای سالم الگوی زندگی ماست.

ایشان تصریح نمود:از شما خواهش می کنم در خرید مواد غذایی دقت کنید از دستفروش‌ها وجاهای که ارزان است خرید نکنید و سعی کنید از جاهای خرید کنید که بهداشت بر آنان نظارت دارد و مطمئن شوید مجوز وپروانه بهداشت دارند،از مواد غذایی که رنگ های شیمیایی دارندوروغن های که غیراستاندارد است مصرف نکنید چون باعث سرطان روده می شود اگر این مسائل را رعایت کنید و30دقیقه در روز پیاده روی داشته باشید می‌توانید از بیماری‌هایی مثل فشار خون دیابت و غیره... جلوگیری کنید زیرا اگر ما ده تا بیمارستان هم داشته باشیم باز هم جوابگو نیست ولی اگررعایت کنید با پیشگیری و کنترل بیماری ها می توانیم از بروز بیماری ها جلوگیری کنیم.

امام جمعه برازجان هم در خطبه های امروز نماز جمعه برازجان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین بهداشت و درمان بابت تشکیل میز خدمت در مصلی نماز جمعه و پاسخگویی به مردم بیان نمود:با توجه به مشکلات زیاد مردم که در حوزه درمان وجوددارد، مسئولان باید به جد پیگیری نمایند.

IMG 13701

IMG 13731

IMG 13811

IMG 14151

IMG 14191

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه