شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: عاشورا یک حادثه و رخداد نیست؛ فرهنگی جاودانه برای تمامی ادوار است.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت عاشورا را فرصت و زمانی برای هدایت مردم به سمت اندیشه‌های حسینی و رشد و تعالی انسان دانست و گفت: نباید زیر سایه سنگین سلیقه های سیاسی شاهد کمرنگ شدن پیام ها و دستاوردهای اصلی عاشورا باشیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیام عاشورا پیام‌های مختلفی دارد، افزود: قیام عاشورا بر پایه انسانیت محوری، وحدت و یکانگی میان مسلمانان بوده و بی شک بی توجهی به آن خسران زیادی را برای جامعه به همراه دارد.

وی با بیان اینکه قیام عاشورا فاکتوری مهم برای اصلاح جامعه و دوری از زر و زور است، ادامه داد: عاشورا تنها یک حادثه و رخداد نیست بلکه فرهنگی جاودانه برای تمامی ادوار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه افراد سپاه یزید اهل نماز و قرآن بودند اما تنها ادعای مسلمانی داشتند و نام مسلمان را یدک می کشیدند، تصریح کرد: همواره مسلمانان می‌توانند دو گروه مومن و غیرمومن باشند و این یکی از پیام‌های عاشورا است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: تمامی کسانی که امام حسین ( ع ) را یاری و همراهی کردند یک هدف یعنی عظمت امام حسین و ولایت امیر المومنین ( ع ) را دنبال کردند و این به منزله این است که همواره باید از ولایت و اصل اسلام دفاع کنیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه