دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم"با حضور استاندار بوشهر قلعه "محمدخان دشتی" در قالب فرهنگسرا با ۲۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید.

tnz2_tq37_ofoqi-khalaf--02.jpg

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در مراسم افتتاح فرهنگسرای قلعه محمد خان دشتی با اشاره به اینکه شهرستان دشتی نگین فرهنگی استان بوشهر است اظهار داشت: دشتی با داشتن مردمانی عالم‌دوست و عالم‌پرور به عنوان نگین فرهنگی استان بوشهر محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر از افتتاح پروژه‌های عمرانی هفته دولت در دشتی پرداخت و گفت: در پنجمین روز از هفته دولت امروز 5 پروژه با 39 میلیارد تومان در دشتی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که بیشتر پروژه‌ها در حوزه اشتغال‌زایی، اقتصادی و حل مشکلات اساسی مردم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز مساحت کل زمین قلعه محمدخان دشتی را 2 هزار و 570 متر مربع دانست و گفت: مساحت اعیان این قلعه یک‌هزار و 200 متر مربع است که در آن فضاهای نمایشگاهی و گالری، بخش‌های خدمات، مرکز اسناد و بخش نمایشگاهی دایر شده است.

ناصر امیرزاده با اشاره به اختصاص 26 میلیارد ریال برای بازسازی قلعه محمدخان دشتی خاطرنشان کرد: این قلعه به عنوان فرهنگ‌سرا و مرکز گردشگری در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه این مجموعه دارای بخش گالری، کارگاه آموزشی، نمایشگاه و کافی شاپ است تاکید کرد: در قلعه محمدخان دشتی، مرکز اسناد و دشتی شناسی راه‌اندازی شده و از برج قلعه نیز به عنوان موزه استفاده می‌شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه