پنج شنبه, 26 مهر 1397 - Thursday, 18 October 2018

سخن مردم"آئین گرامیداشت روز خبرنگار به همت سازمان بسیج رسانه استان بوشهرو با حضور شهرام فرهادی مجری و خبرنگار ارشد شبکه بین المللی خبر و مدیران و خبرنگاران رسانه های استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق (ع) بوشهر برگزار شد.

nuga_img_2682.jpg

 به گزارش سخن مردم "سردار رزمجو فرمانده سپاه امام صادق بوشهر(ع) ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:گرامی می داریم یاد وخاطره ی شهدا وامام شهدا بویژه شهدای رسانه وبالاخص شهید صارمی، 17 مرداد سالروزشهید عرصه رسانه ،شهید ارزشمند وبزرگوارشهید صارمی است که ازذخائر معنوی خبرنگاران درسراسر کشور محسوب می شود.

وی درادامه به نقش مهم خبرنگاران در جامعه پرداخت و اظهار داشت: خبرنگاران با کارنامه درخشانی که دارند ،نقش اساسی در حیات اجتماعی و فرهنگ‌سازی یک جامعه را به خوبی ایفا می کند ،یک خبرنگار باکار خبرنگاری و هنرمندانه اش با تلاش وجدیت شکل دهنده وحیات دهنده به واقعیت ها ی جامعه است،رسانه های گروهی وخبرنگاران بزرگ ما تصویری را از جهان را برای اقشارمختلف مردم ما شکل می دهند سازماندهی می کنند  .

ایشان بیان نمود:خبرنگاربا تلاش های صادقانه وخالصانه خودش درتنویر افکار عمومی نقش دارد وبا فراهم کردن چارچوب مفهومی برای تصویر وپردازش اطلاعات درخصوص مسائل مختلف وموضوعات سیاسی و اجتماعی وفرهنگی ودریک کلام در امور عمومی جامعه را جهت می دهد وبه شکل گیری مفاهیم ورفتارهای خاص اجتماع کمک می کند.

سردار رزمجو گفت:هنرخبرنگار آمیخته با ادب وتفکر وتعقل همراه با قدرت تجزیه وتحلیل درسلوک راستی برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است،حال خبرنگار مبین اندیشه ای است که به درستی دراقشارمختلف جامعه   نفوذ می کند واثر بخشی آن در خصلت های مردم جامعه موج می زند لذا شما وقتی به کارنامه خبرنگاران در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی نگاه می کنید می بینید با توجه به حساسیت ها وشرایط انقلاب اسلامی ونوع تهدیدها ورفتارهای خصمانه ی دشمن انقلاب اسلامی درعرصه مختلف خبرنگاران آگاهی وهوشیاری می دهند وزنگ هشدار را با قلم وزبان خودش به صدا در می آورند.

وی با بیان اینکه خبرنگار تماشاگه راز است گفت:خبرنگارهم رازنگه دار است وهم تماشاگه راز داری وهم جلوه های زیبایی درشخصیت های حقیقی وحقوقی هم برای خود وهم برای جامعه رقم می زند.

ایشان درادامه تصریح نمود:خدارا شاکریم که دربخش های مختلف خبرنگاری ورسانه ای، خبرنگاران با قدرت ونفوذ فوق العاده ی خود درجوامع گوناگون قادرند تصویر مثبت از یک کشور به نام جمهوری اسلامی ایران رادرمقیاس جهانی به نمایش بگذارند،واگر روزی می بینید قدرت جمهوری اسلامی ایران به نقاط مختلف دنیا ودرمقیاس جهانی نفوذ پیدا کرده است بخشی ازآن مدیون تلاش ها واقدامات خبرنگاران ورسانه هایی مختلفی که تا پای جان خویش همچون شهید صارمی است.

2of0_img_2718.jpg

بنابراین خبرنگاران با ایجادجریان سازی خبری مثبت برای افزایش امید هم درحال حاضر وهم درافق آینده انقلاب اسلامی درفاز اول ودرفاز دوم مایه ی یاس ونومیدی برای دشمنان انقلاب اسلامی را رقم می زنند ومعلوم است که بزرگترین قدرتهای عالم با وجود تمام امکاناتی که دارند درمقابل قدرت جمهوری اسلامی به زانو درمی آیند.بنابراین یکی از رسالت‌های امروز خبرنگاران در این شرایط وعرصه های مختلف ایجاد امید ونشاط وامیدواری به آینده در جامعه و ارائه دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهردرپایان گفت: با وجود اینکه ایجاد التهاب در جامعه از طریق فضای مجازی که یکی از ابزارهای دشمن در این شرایط است ،هنرنمایی کار خبرنگاران در جنگ اقتصادی که استکبار جهانی علیه ایران آغاز کرده ،ایجاد خاکریزی مستحکم ودژهای شکست ناپذیر و و قلم زدن حول محور وحدت و همبستگی است و باید دشمن را مایوس کنیم.

 

 dao5_img_2802.jpgzie4_2685.jpgk7zi_img_2708.jpg3ep6_img_2699.jpg4mq0_img_2867.jpgyhth_img_2764.jpg5hkf_img_2984.jpg5762_img_2924.jpgspy0_img_2777.jpgn16_img_2736.jpg

در این مراسم از خانواده شهیدان ماشاءاله بهزادی و داریوش شاهینی از شهدای رسانه استان بوشهر تجلیل به عمل آمد.

byfc_img_2963.jpgbleb_img_2978.jpg4dbh_img_2789.jpg0uys_img_2851.jpguzx6_img_2952.jpg

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما