پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: با تدوین و اجرای برنامه‌هایی در راستای حل مشکلات تامین آب دشتستان، در برنامه میان مدت ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب به ظرفیت آب دشتستان افزوده می‌شود.

pn2p_untitled-1.jpg

به گزارش سخن مردم"محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتستان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای حل بحران کم‌آبی در شهرها و روستاهای دشتستان اظهار داشت: برای تحقق مطالبات مردم درراستای حل مشکل کم‌آبی در دشتستان در نشست‌های تخصصی با معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور راهکارهای عملی برای این مهم ارائه شد.
وی از اجاره و حفر چاه‌های آب جدید و اتصال آب آن به شبکه آبرسانی دشتستان خبرداد و بیان کرد: در نشست یاد شده مقرر شد چاه‌های آب آشامیدنی کشاورزان در مناطق روستایی دشتستان اجاره و به شبکه آبرسانی برای حل مشکلات مردم در برنامه کوتاه مدت متصل شود.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از حفر 10 حلقه چاه در این شهرستان خبرداد و بیان کرد: برای گذر از بحران کم‌آبی در تابستان 10 حلقه چاه جدید در دشتستان حفاری و آب آن به شبکه آبرسانی متصل می‌شود تا مردم دشتستان در فاصله 4 ماهه تا انتهای تابستان با مشکل بی آبی مواجه نباشند.
سعادت از نصب آب شیرین‌کن بر روی رودخانه دالکی برای تامین آب آشامیدنی مردم این منطقه خبرداد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در برنامه میان مدت قرار است با نصب آب شیرین‌کن بر روی رودخانه دالکی در شبانه روز 10 هزار متر مکعب آب تولید و به شبکه آبرسانی شهرها و روستاهای این شهرستان متصل شود.
وی با اشاره به تولید آب از رودخانه شاهپور دشتستان با نصب آب شیرین‌کن گفت: در برنامه تدوین شده میان مدت روزانه 7 هزار و 500 متر مکعب از رودخانه شاهپور دشتستان با نصب آب شیرین‌کن تولید می‌شود.
نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان اینکه تا حداکثر دو سال آینده معضل تامین آب آشامیدنی دشتستان برطرف می‌شود گفت: با تدوین و اجرای برنامه‌هایی در راستای حل مشکلات تامین آب دشتستان، حداکثر تا دو سال آینده در برنامه میان مدت 17 هزار و 500 متر مکعب به ظرفیت آب دشتستان افزوده می‌شود.
سعادت تاکید کرد: با تحقق این برنامه در شبانه روز مجموعا 17 هزار و 500 متر مکعب آب وارد شبکه توزیع دشتستان می‌شود تا در سال‌های آینده مشکلاتی مشابه آنچه بهار و تابستان امسال در حوزه آب این شهرستان اتفاق افتاد، تکرار نشود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه