شنبه, 28 مهر 1397 - Saturday, 20 October 2018

سخن مردم".بدرقه "اسماعیل مسیح گل"، سفیر اهدای عضو برازجان که با هدف ترویج و اعتلای فرهنگ اهدای اعضاء در جامعه صبح چهارشنبه 13 تیر ماه از روبروی کاروانسرای مشیرالملک با حضور مسئولین برگزار گردید، وی فاصله 1200 کیلومتری شهر برازجان تا تهران را پیاده می پیماید.

cfd4_img_1832.jpg.jpg

به گزارش سخن مردم"این ورزشکار گفت: شعارش در این پیاده روی 'اهدای عضو، اهدای زندگی و احیای بخشش' است و به عنوان سفیر کتاب شهر برازجان حرکتش را آغاز کرده است.

73md_img_1821.jpg.jpg

وی هدفش از این برنامه را ترویج فرهنگ اهدای عضو و احیای زندگی هموطنان با این عمل خداپسندانه، در طول مسیر شهرها و روستاها عنوان کرد.

محمدحسین زندویان گفت: سفیر کتاب دشتستان با شعار «بابا نان داد، بابا کتاب داد، نسل فردا را دریابیم» با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و افزایش سرانه مطالعه پیاده روی خود را آغاز کرد.

وی بیان داشت: در این مراسم از سفیر کتاب دشتستان تقدیر به عمل آمد و به طور نمادین مورد بدرقه قرار گرفت.

زندویان مسیر حرکت مسیح گل را شهرهای کازرون، شیراز، آباده، اصفهان، قم و تهران اعلام کرد و افزود: وی در زمان توقف در شهر های مذکور پیام رسان فرهنگ زیبای کتاب خوانی دشتستان خواهد بود.

 

09rw_641650_orig.jpg

وی تصریح کرد: هدف از دیدار مسیح گل با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر جلب توجه وزیر به حرکت زیبای این پیک فرهنگی، درخواست حمایت و برنامه ریزی بهتر برای گسترش فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت های قابل توجه فرهنگی دشتستان است.

زندویان گفت: در این مراسم که با حضور اعضای باشگاه های کتاب خوانی برازجان برگزار شد اعضای این باشگاه ها نامه ای مبنی بر درخواست توجه و برنامه ریزی ویژه در حوزه کتاب تنظیم کردند که توسط سفیر کتاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان ضمن تقدیر از اسماعیل مسیح گل برای این حرکت شجاعانه اظهار امیدواری کرد: این حرکت ها در جامعه زیاد شود تا تأثیر بهتری جهت تشویق همگان به کتاب خوانی، فرهنگ سازی برای نسل آینده در زمینه مطالعه و اعتلای فرهنگ شهرستان داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تجلیل از حرکت این ورزشکار گفت: اهدای عضو، بخشش زندگی است و شهرستان دشتستان بالاترین آمار اهدای عضو را در استان بوشهر دارد.

ماریا خویش دوست افزود: این آمار نشان دهنده فرهنگ بالای بخشش و از خودگذشتگی مردم این منطقه است.

وی اضافه کرد: مردم این شهرستان پذیرفته اند که در صورت مرگ مغری اعضای بدنشان را اهدا کنند و این جای خوشحالی دارد.

خویش دوست اظهارداشت: مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اجرای برنامه خوب درمانی و بهداشتی سعی می کند آمار مرگ مغزی در این شهرستان را کاهش دهد ولی در صورت وقوع آن مردم این شهرستان دنبال این هستند که اعضای بدن را اهدا کنند.

ایرج زنده بودی مسئول سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از سال 1383تاکنون 47 مورد اهدای عضو در استان بوشهر انجام شده و 500 نفر نیز تاکنون کارت اهدا عضو دریافت کرده‌اند.

kn5o_img_1831.jpg

سفر آقای مسیح گل از برازجان به شیراز -اصفهان - قم و در نهایت به تهران ختم خواهد شد. و طبق زمانبندی خود آقای مسیح گل این سفر با توقف هایی که خواهد داشت 29 روز طول می کشد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما