شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم" نشست هم اندیشی پایتخت کتاب ایران با حضور شهردار و شورای اسلامی شهر برازجان در محل شهرداری برگزار شد.

به گزارش سخن مردم" به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان، در نشستی که با حضور محمدحسین زندویان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان، محمدحسن محمدی شهردار برازجان، سیده خدیجه حسینی رئیس کمیسیون بانوان و جوانان شورای اسلامی شهر، محمدرضا کوهکن رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان و همچنین برخی از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان گزارشی از برنامه های پایتخت کتاب در برازجان و سایر شهرستان های دشتستان در سال ٩٦ ارائه نمود و در خصوص برنامه های آینده برای پایتختی کتاب برازجان بحث و بررسی شد.

محمدحسین زندویان گفت: با همت علاقمندان و تشکل های غیر دولتی شهرستان برنامه های کاربردی قوی بر مبنای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب خوانی در جامعه بخصوص نسل نوپا و جوان شهرستان تدارک دیده و برگزار شد .

وی در ادامه اظهار داشت: در برنامه انتخاب پایتخت کتاب سال ٩٧ که در تهران و با حضور مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد از برازجان بعنوان شهر فعال در حوزه کتاب خوانی و برنامه های قوی پایتخت کتاب تجلیل بعمل آمد.

زندویان سابقه طولانی فرهنگ و علاقمندی مردم به کتاب و کسب دانش های مورد نیاز شهرستان دشتستان را عامل این حرکت مفید و ارزشمند فرهنگی دانست و اظهار امیدواری کرد: این برنامه ها با جدیت بیشتر ادامه پیدا کند تا شاهد پیشرفت بیش از پیش فرهنگ شهرستان در زمینه ترویج مطالعه باشیم.

وی جامعه کتاب خوان و بافرهنگ جامعه ای سالم و همکار در اداره بهتر امور شهر و محیط زندگی ذکر کرد و افزود: انسان های آگاه و با فرهنگ و دانش روز، همچون گل های زیبا هستند که موجب زیبایی جامعه و شهر خود می شوند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان در ادامه از شهردار برازجان درخواست کرد همچون سال گذشته همکاری لازم جهت نهادینه کردن و فرهنگ کتاب خوانی در برازجان ادامه پیدا کند و تفاهم نامه های مبادله شده با شهرداری اجرایی شود.

شهردار برازجان نیز با قدردانی از فعالیت های انجام شده در سال ٩٦ پایتخت کتاب نسبت به نتایج مثبت برنامه ها و تلاش های مردمی و تشکل های غیر دولتی در حوزه کتاب و کتاب خوانی اظهار خوش بینی کرد و افزود: شهرداری برازجان در حد توان مالی و امکانات موجود سعی در اجرایی کردن تفاهم نامه هایی مربوطه در حوزه ترویج کتاب خوانی دارد و در سال جدید بطور ویژه به این امر مهم می پردازد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه